Eğitim

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK (TYT – AYT) KURSU

Mavişehir üniversiteye hazırlık kursumuz sizlere 4 , 6 ve 8 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir.Öğrenciler ve veliler ÖSS, YGS, LYS, TYT, YKS gibi bir çok sınav adı ve sistemiyle tanıştılar. Sınavların yanı sıra dershaneler ve üniversiteye hazırlık kursları gibi farklı isimlerde eğitim kurumlarını da tercih etmiş oldular.

Peki öğrenciler için bu isim farklılıkları, kendi mesleğini ve geleceği için ilk adımı atacağı üniversite sınavında önemli bir role sahip mi? Yoksa değişen sistem ve kurumlar ne olursa olsun, iyi bir eğitim alındıktan sonra bilgiyi öğrenme, soru çözebilme, çalışma alışkanlığı geliştirebilme ve kendi motivasyonunu sağlayabilme gibi pek çok konuda kendilerini geliştirmeleri mi önemli?

Tüm bunlara istinaden öğrencileri hem akademik hem de psikolojik olarak üniversite sınavına hazırlamak için üniversiteye hazırlık kursları çeşitli faaliyetler göstermiştir. Birebir ve sınıf ortamında ders anlatımı, soru çözüm saatleri, ders etütleri gibi öğrencilerin eksikliklerini kapatabilecek ve onların ilgisini çekebilecek hizmetler vermişlerdir.

Fakat tüm bunların yanı sıra bazı eksikliklerin önüne geçilememiştir. 25-30 kişilik sınıf ortamında farklı düzeydeki öğrencilerin her birine ders anlatmaya çalışma, öğrencilerin günlük, haftalık, aylık soru çözümlerini takip edememe, eksik olduğu konuların üzerine anında gidememe gibi özellikle üniversiteye hazırlık döneminde çok önemli rol oynayan pek çok açık ortaya çıkmıştır.

Mavişehir Denge VIP Eğitim Kurumları olarak Mavişehir  üniversiteye hazırlık konusunda diğer kurumlardaki bu eksiklikleri fark edip öğrencilerimizin daha sağlıklı ve verimli bir sınava hazırlık dönemi geçirmesi için bizde farklı bir sistem geliştirdik. “Takip” kelimesini anahtar kelime olarak ele aldığımız bu sistemin bazı ilgi çekici özellikleri şunlardır:

 • Butik sınıflar
 • Rekabet ortamı
 • 3 koldan öğrenci takibi
 • TYT-AYT süreç izleme defteri (Öğrenciye Özel)
 • Sınırsız kütüphane hizmeti
 • Deneme ve KTT sınavları

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI

Ülkemizde sürekli değişen eğitim sistemi sebebiyle üniversite hazırlık kursları da popülerliğini artırmış oluyor. Eskiden oturmuş bir sistemde devam eden sınav süreci son zamanlarda bir çok değişikliğe uğruyor. Sık sık değişen sınav sistemi ve içeriği öğrencilerin sınava hazırlık motivasyonlarını kaybetme gibi sorunların çoğalmasına sebebiyet veriyor.

Okul dersleri, sınav konuları ve yeni sınav sistemi içeriği gibi farklı konular hiç olmaması gereken zamanlarda sınava hazırlanan öğrenci ve velilerinin gündemine giriyor. Yoğunlaşması gereken noktaları karıştıran öğrenci ve velilerin yardımına üniversiteye hazırlık kursları yetişmiş oldu.

Üniversiteye hazırlık kursları öğrencinin sınav öncesi, sınav sonrası tercih süreci hatta yerleşme dönemine kadar yardımcı olarak bir çok yanlışın farkında olmadan yapılacağı bu sürecin en doğru şekilde geçirilmesini hedeflemektedir. Mavişehir Denge VIP olarak biz bu süreçte öğrencilerimizi sistemin merkezine alarak sistemler değişse bile bu süreçleri en doğru ve en verimli şekilde geçirmelerini hedeflemekteyiz. Üniversite hazırlık kursları ile Mavişehir Denge VIP arasındaki farkı biraz daha somutlaştırmış olalım.

 • BUTİK SINIFLAR (16 KİŞİLİK)

 • REKABET ORTAMI

 • DENEME VE KTT SINAVLAR

 • SINIRSIZ KÜTÜPHANE HİZMETİ

 • ETKİLİ TAKİP

 • 3 KOLDAN ÖĞRENCİ TAKİBİ

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK DERSLERİ

Öğrencilerimizin üniversite hazırlık sürecinde dikkate almaları gereken üniversite hazırlık dersleri ağırlıklarına da ayrıca önem gösteriyoruz. Alanına göre ders dağılımı yapılan öğrencilerin takip standartları da bu yönde değişiyor. Kendisine en çok puan getirecek konuları ve dersleri danışmanları tarafından tavsiye edilen öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmak her zaman daha kolay oluyor.

Daha kolay ve hızlı kavrayacağı konuların danışmanı tarafından yönlendirmesi ile öğrenmesi mümkün olduğu gibi üniversite hazırlık derslerine kendisi de çalışabilir. Ama unutulmamalıdır ki hem konuları hem öğrencileri tanıyan danışman eşliğinde bu sürecin profesyonel şekilde işlenmesi daha yararlı olmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra bazı derslerden eksiklerini kapatmak isteyen öğrencilerimiz birebir özel ders alarak da kendi eksiklerini hızlı bir şekilde kapatabilir ve öğretmeniyle düzenli bir program hazırlayarak hızlı bir yol alabilir.

Kontenjanımız sınırlıdır…

74 ms